article_layout :: _:default
show_title :: 1
link_titles :: 1
show_intro :: 0
info_block_position :: 0
show_category :: 0
link_category :: 0
show_parent_category :: 0
link_parent_category :: 0
show_author :: 0
link_author :: 0
show_create_date :: 1
show_modify_date :: 0
show_publish_date :: 0
show_item_navigation :: 0
show_vote :: 0
show_readmore :: 1
show_readmore_title :: 0
readmore_limit :: 100
show_tags :: 1
show_icons :: 0
show_print_icon :: 0
show_email_icon :: 0
show_hits :: 0
show_noauth :: 0
urls_position :: 0
show_publishing_options :: 1
show_article_options :: 1
save_history :: 0
history_limit :: 10
show_urls_images_frontend :: 0
show_urls_images_backend :: 1
targeta :: 0
targetb :: 0
targetc :: 0
float_intro :: left
float_fulltext :: left
category_layout :: _:blog
show_category_heading_title_text :: 1
show_category_title :: 1
show_description :: 1
show_description_image :: 0
maxLevel :: 1
show_empty_categories :: 0
show_no_articles :: 1
show_subcat_desc :: 1
show_cat_num_articles :: 0
show_cat_tags :: 1
show_base_description :: 1
maxLevelcat :: -1
show_empty_categories_cat :: 0
show_subcat_desc_cat :: 1
show_cat_num_articles_cat :: 1
num_leading_articles :: 0
num_intro_articles :: 8
num_columns :: 1
num_links :: 0
multi_column_order :: 0
show_subcategory_content :: 0
show_pagination_limit :: 1
filter_field :: hide
show_headings :: 1
list_show_date :: 0
date_format ::
list_show_hits :: 1
list_show_author :: 1
orderby_pri :: order
orderby_sec :: rdate
order_date :: created
show_pagination :: 2
show_pagination_results :: 1
show_featured :: show
show_feed_link :: 1
feed_summary :: 0
feed_show_readmore :: 0
show_page_heading ::
layout_type :: blog
menu_text :: 1
page_title :: Aktualności | Eurocare.com.pl
pageclass_sfx :: praca
menu-meta_description :: Aktualności - EuroCare zajmuje się zatrudnianiem opiekunek dla osób starszych w Niemczech. Zapraszamy do kontaktu ☎
menu-meta_keywords :: Aktualności
secure :: 0
page_description :: Specjalizujemy się w zatrudnianiu polskich opiekunek w domach prywatnych na terenie Niemiec.
page_rights ::
robots ::
page_heading :: Aktualności | Eurocare.com.pl
paginationlimitstart :: 0
limit :: 8
total :: 24
prefix ::
pagesStart :: 1
pagesStop :: 3
pagesCurrent :: 1
pagesTotal :: 3

Aktualności

Najnowsze informacje i wydarzenia

Wizja starości to jedna z najmniej przyjemnych rzeczy w życiu młodego człowieka- człowieka zdrowego i ambitnego, poznającego świat, z rodziną i życiem towarzyskim. Niestety, każdego to czeka- większe lub mniejsze problemy ze zdrowiem, zwolnienie tempa, szara rzeczywistość- z tym wiąże się starość. Starsza osoba, dla której dni i noce zwolniły zazwyczaj z powodu braku obowiązków zawodowych i rodzinnych przeżywa to wyjątkowo. Ta charakterystyczna reakcja na uczucie bycia opuszczonym przez bliskich jest określana mianem syndromu pustego gniazda. Jak wyglądają objawy? Jak my, opiekunki, możemy pomóc w pokonaniu problemu i nakierować starsze osoby na lepsze życie? Zapraszamy do lektury.

Depresja często występuje u osób w podeszłym wieku. Należy pamiętać, że nie jest ona naturalnym efektem starzenia się organizmu. Jest to choroba, którą można i trzeba leczyć. Jakie są objawy i rodzaje depresji? Jak odróżnić depresję od choroby otępiennej? Jak leczyć depresję? Czego powinna w swoim zachowaniu unikać opiekunka, która zajmuje się podopiecznym z depresją? Zapraszamy do lektury artykułu.

Dolegliwości kręgosłupa dotyczą 60% osób w podeszłym wieku. Powodują je: naturalna eksploatacja osi naszego ciała i siedzący tryb życia. Szczególnie narażone są osoby otyłe, mężczyźni pracujący fizycznie w przeszłości, ofiary wypadków komunikacyjnych oraz osoby starsze.

Depresja często występuje u osób w starszym wieku, należy jednak bezwzględnie pamiętać, że nie jest ona naturalnym efektem starzenia się organizmu. Jest to choroba, którą można i trzeba leczyć. Objawy depresji świadczą o tym, że coś złego dzieje się w ludzkim organizmie. Skąd bierze się depresja? Jakie ma objawy? Co my, opiekunowie, możemy zrobić dla osoby starszej cierpiącej na depresję?

W Polsce 11 listopada świętujemy Dzień Niepodległości. Dlatego też, mimo że większość z nas wie, że tego dnia są imieniny Marcina, nie są popularne obchody dnia Świętego Marcina. W czasach staropolskich było to uroczyście obchodzone święto, zwłaszcza na wsiach, bo święty patronował żołnierzom, biedakom, pijakom, a także opiekował się jesiennymi zapasami. W Niemczech i Austrii jest to do dziś nadal dość popularne święto- Martinstag. Co robi się z okazji tego dnia? Jak w Niemczech tradycyjnie obchodzi się dzień Świętego Marcina?

Jesień jest porą roku, która przez jednych uważana jest za najpiękniejszą- dzięki dywanom z wielokolorowych liści i przedzierającemu się zza gałęzi słońcu. Jest to jednak także pora roku uznawana przez wielu za najbardziej melancholijną, apatyczną, a nawet smutną. Bardzo często można zauważyć u siebie spadek aktywności, gorsze samopoczucie i osłabienie. Jak nie dać się jesiennej chandrze? Zapraszamy do lektury!

Wszystkich Świętych, które wypada 1. listopada, jest świętem mającym na celu uczczenie naszych zmarłych bliskich. W jaki sposób ten smutny, dla wielu osób dzień, obchodzą nasi zachodni sąsiedzi? Zapraszamy do lektury.

W naszej opiekuńczej codzienności możemy spotkać się z podopiecznymi, którzy mają inne niż my nawyki żywieniowe. Osoby na diecie wegetariańskiej mogą znaleźć się z różnych przyczyn- najczęściej z powodów światopoglądowych lub zdrowotnych. Jak sobie z tym poradzić? Jak zapewnić podopiecznemu, który nie spożywa mięsa, odpowiednie składniki odżywcze oraz jak sprawić, by nuda nie zagościła w naszej kuchni? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Zasady rekrutacji

Proces rekrutacyjny nie jest skomplikowany. Po pomyślnym przebiegu rozmowy telefonicznej oraz weryfikacji umiejętności językowych, przygotowujemy kwestionariusz osobowy kandydata, który przedstawimy rodzinie Niemczech zainteresowanej pozyskaniem opiekunki lub opiekuna.

https://www.eurocare.com.pl/dla-opiekunki/aktualnosci