• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 25.05.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1300-1350 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna-dobra znajomość języka niemieckiego
  • czynne prawo jazdy mile widziane

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • cukrzyca
  • osłabienie starcze
  • częściowa inkontynencja
  • poruszanie o kulach / podczas spacerów na wózku

Pan Armin ma 84 lata, 180 cm wzrostu i waży ok. 86 kg. Zmaga się z cukrzycą (bierze tabletki) i z osłabieniem starczym. Podopieczny w domu porusza się o kulach, natomiast podczas spacerów korzysta z wózka inwalidzkiego. Starszy Pan nie wymaga transferu, natomiast potrzebuje lekkiego wsparcia i asekuracji. Senior ma niewielką inkontynencję – sporadycznie popuszcza mocz. Nie ma zaburzeń orientacji i komunikacji. Jest sprawny intelektualnie – bardzo dużo czyta. Podopieczny dobrze przesypia noce. Pacjent potrzebuje wsparcia przy myciu i ubieraniu się oraz pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Pan Armin jest sympatyczny, spokojny i towarzyski. Na co dzień bardzo docenia pracę Opiekunki, jest wdzięczny za każde okazane mu wsparcie.

Podopieczny mieszka samotnie w domu jednorodzinnym w okolicach Norymbergi. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z oddzielną łazienką. Dostęp do Internetu jest zagwarantowany. W domu Seniora znajduje się basen, z którego można korzystać. Na miejscu jest zagwarantowana min. 2-godzinna przerwa po obiedzie. Ponadto do ustalenia są 2 wolne popołudnia w tygodniu.