• Miejsce pracy: Niemcy, Murnau
  • Termin rozpoczęcia: 15.11.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1250 Euro/netto/mies. + PREMIA ŚWIĄTECZNA

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • częściowa inkontynencja
  • demencja
  • zaburzenia rytmu serca
  • poruszanie przy rollatorze

Pan Josef ma 94 lata, 170 cm wzrostu i waży ok. 60 kg. Podopieczny zmaga się z osłabieniem starczym, demencją i zaburzeniami rytmu serca. Porusza się przy wsparciu rollatora. Starszy Pan jest częściowo inkontynentny. Senior nie ma trudności z orientacją, komunikacja jest zaburzona jedynie w niewielkim stopniu (problemy ze słuchem). Podopieczny dobrze przesypia noce. Pacjenta codziennie odwiedza Pflegedienst, która podaje lekarstwa, a raz w tygodniu jest odpowiedzialna za kąpiel. Podopieczny jest wdzięczny i sympatyczny. W wolnej chwili chętnie ogląda telewizję.

Senior mieszka samotnie w mieszkaniu w Murnau. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z TV i oddzielną łazienką. Dostęp do Internetu jest zagwarantowany.