• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Stuttgart
  • Termin rozpoczęcia: 15.08.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200-1300 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • po udarze- paraliż prawej strony ciała
  • poruszanie na wózku inwalidzkim
  • częściowa inkontynencja

Seniorka Gertrud ma 96 lat, 160 cm wzrostu i waży około 85 kg. Podopieczna jest po udarze, w wyniku którego ma niewładną prawą stronę ciała. Pani porusza się na wózku inwalidzkim. Jest częściowo inkontynentna, profilaktycznie nosi pampersy. Seniorka nie ma trudności z komunikacją, orientacja jest częściowo zaburzona. Podopieczna potrzebuje pomocy Opiekunki w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych oraz podczas ubierania się. Pani może budzić się w nocy i oczekiwać wówczas wsparcia w celu pójścia do toalety. Seniorka bardzo lubi słuchać piosenek ze smartfona – chętnie je także śpiewa. Raz w tygodniu starsza Pani korzysta z zajęć gimnastycznych. W obowiązkach domowych codziennie Opiekunce pomaga osoba sprzątająca.

Pani Gertrud mieszka w wydzielonej części domu jednorodzinnego (w oddzielnym mieszkaniu na górze mieszka syn z żoną, którzy są dużym wsparciem dla Opiekunki) w okolicach Stuttgart. Do dyspozycji Opiekunki jest własny pokój z dostępem do Internetu.