• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Kolonia
  • Termin rozpoczęcia: 13.06.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1300 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • demencja
  • inkontynencja
  • poruszanie przy rollatorze

Stan zdrowia Pana:

  • demencja
  • poruszanie na wózku / przy rollatorze
  • inkontynencja- cewnik

Podopieczna Stefanie ma 88 lat, 158 cm wzrostu i waży niecałe 60 kg. Pani dzielnie zmaga się z demencją. Seniorka jest inkontynentna, w związku z czym nosi pampersy. Porusza się za pomocą rollatora lub laski. Bardzo dobrze przesypia noce. Samodzielnie spożywa posiłki i nie wymaga żadnej diety. Podopieczna ma częściowe trudności z komunikacją, orientacja jest zaburzona w małym stopniu. Pani potrzebuje wsparcia Opiekunki w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych oraz podczas ubierania się. Seniorka Stefanie lubi czytać i oglądać TV. W każdy czwartek uczęszcza na zajęcia fizjoterapeutyczne. Pani jest bardzo wdzięczna za okazywane jej wsparcie.

Senior Hans ma 98 lat i waży około 90 kg. Pan cierpi na demencję. Porusza się na wózku inwalidzkim lub za pomocą rollatora. Podopieczny jest inkontynentny – nosi pampersy i ma założony cewnik. Pan ma częściowe trudności z komunikacją oraz niewielkie z orientacją. Pan może budzić się w nocy oraz oczekiwać pomocy Opiekuna. Senior wymaga wsparcia we wszystkich czynnościach pielęgnacyjnych. W wolnym czasie Pan lubi spać, odpoczywać lub oglądać TV. Razem z żoną, w każdy czwartek uczęszcza na zajęcia fizjoterapeutyczne. Do Pana codziennie przychodzi pielęgniarka. Podopieczny jest spokojny i uporządkowany. Pan ma tytuł doktora ekonomii.

Seniorzy mieszkają w domu jednorodzinnym w Kolonii. Do dyspozycji Opiekunów są oddzielne pokoje na poddaszu z dostępem do TV i Internetu. W domu Podopiecznych są dwie łazienki.