• Miejsce pracy: Niemcy, Kolonia
  • Termin rozpoczęcia: 12.07.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna-dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • demencja
  • cukrzyca
  • częściowa inkontynencja
  • poruszanie - rollator/wózek

Podopieczna Anna ma 85 lat, 156 cm wzrostu i waży około 55 kg. Z racji wieku Pani cierpi na demencję, cukrzycę i osłabienie starcze. Seniorka porusza się przy wsparciu rollatora lub wózka inwalidzkiego (podczas spacerów). Jest częściowo inkontynentna – profilaktycznie nosi wkładki. Podopieczna sporadycznie może budzić się w nocy, ale nie oczekuje wówczas wsparcia Opiekunki. Pani ma częściowe trudności z orientacją oraz bywa zapominalska. Podopieczna uwielbia chodzić na spacery, podczas których podziwia piękno przyrody. W domu chętnie ogląda TV. Starsza Pani jest spokojna oraz bardzo dobrze dogaduje się z Opiekunką.

Seniorka Anna mieszka w wydzielonej części domu wielorodzinnego w Kolonii. Rodzina Pacjentki chętnie wspiera Opiekunkę w codziennej pracy – córki starszej Pani pracują w służbie medycznej. Na miejscu zlecenia jest spokojna, miła atmosfera. Do dyspozycji Opiekunki jest osobny pokój z własną łazienką. Dostęp do Internetu jest zagwarantowany. Codziennie jest 2-godzinna pauza.