• Miejsce pracy: Niemcy, Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 12.10.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1250-1300 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna-dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • Alzheimer
  • inkontynencja- cewnik
  • osoba leżąca
  • poruszanie na wózku

Pani Helena ma 88 lat, 145 cm wzrostu i waży niecałe 60 kg. Seniorka zmaga się z chorobą Alzheimera. W przeszłości miała udar. Podopieczna jest inkontynentna w związku z czym nosi pieluchy oraz korzysta z cewnika. Pani porusza się przy wsparciu wózka inwalidzkiego, ale przez większość czasu leży w łóżku. Potrzebuje całkowitej pomocy Opiekunki w przejściu z łóżka na wózek inwalidzki. Seniorka ma zaburzenia orientacji. Podopieczna Helena jest wdzięczna za wsparcie Opiekunki. W wolnym czasie Pani lubi czytać i oglądać TV.

Seniorka Helena mieszka sama w domu jednorodzinnym w niewielkiej miejscowości w okolicy Norymbergi. Zakupami zajmuje się córka Podopiecznej po wcześniejszym ustaleniu z Opiekunką. Na miejscu jest do dyspozycji własny pokój z dostępem do Internetu.