• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 27.03.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies. + PREMIA ŚWIĄTECZNA

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • poruszanie pry rollatorze
  • bóle stawów
  • osłabienie starcze

Pan Heinz ma 90 lat, 175 cm wzrostu i waży około 85 kg. Senior ma problemy z chodzeniem, porusza się przy pomocy rollatora. Podopieczny ma wadę serca oraz cierpi na bóle stawów. Jego samodzielność uzależniona jest od samopoczucia. Senior jeśli tylko dobrze się czuje stara się robić wszystko sam. Natomiast podczas gorszego samopoczucia wymaga wsparcia podczas mycia i ubierania. Podopieczny asekuracyjnie nosi wkładki, ale sam korzysta z toalety. Noce nie są zaburzone. Senior jest sympatyczny i towarzyski. Co poniedziałek odwiedzają go znajomi. Opiekun codziennie po obiedzie ma 2 godziny czasu wolnego.

Senior mieszka w domu jednorodzinnym w miasteczku w pobliżu Norymbergi (Lauf an der Pegnitz). Opiekun ma do dyspozycji prywatny pokój z aneksem kuchennym oraz oddzielną toaletę. Dostęp do internetu jest zagwarantowany. Na zleceniu do dyspozycji jest także rower.