• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Senden
  • Termin rozpoczęcia: 28.05.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • czynne prawo jazdy

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • poruszanie przy rollatorze, czasami na wózku

Seniorka w tym roku kończy 90 lat. Podopieczna porusza się przy pomocy rollatora oraz czasami korzysta już także z wózka. Nie ma transferu. Podopieczna stara się w miarę możliwości być samodzielna, ale wymaga pomocy przy kąpieli i ubieraniu. Umysłowo jest zupełnie sprawna, ma świetną pamięć. Do obowiązków opiekunki należy również prowadzenie domu. Seniorce jednak najbardziej potrzebne jest towarzystwo drugiej osoby. Podopieczna jest miła, spokojna i bardzo wyrozumiała – braki językowe nie stanowią dla niej problemu, wręcz przeciwnie, uczy opiekunkę języka niemieckiego oraz chętnie uczy się polskich słówek. Pani uwielbia, gdy opiekunka piecze ciasto. Z seniorką jeździ się do fryzjera, lekarza oraz na zakupy. Opiekunka ma codziennie 2 godziny czasu wolnego.

Podopieczna mieszka w dużym, starym, ale zadbanym domu. Opiekunka ma do dyspozycji pokój, sypialnię oraz oddzielną łazienkę. W pokoju opiekunki znajduje się telewizor. Dostęp do internetu jest zagwarantowany.