• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 09.05.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1150-1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna-dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • demencja
  • nadciśnienie

Podopieczna Gertrud ma 94 lata, 158 cm wzrostu i waży niecałe 70 kg. Pani zmaga się z demencją, zaburzeniami rytmu serca oraz nadciśnieniem. Seniorka porusza się samodzielnie, ale czasami może oczekiwać lekkiego wsparcia lub asekuracji Opiekunki. Pani ma problemy ze słuchem oraz częściowe zaburzenia orientacji. Samodzielnie spożywa posiłki oraz nie wymaga specjalnej diety. Podopieczna chętnie wychodzi z Opiekunką na spacery, a w zaciszu domowym bardzo lubi oglądać telewizję. Pani Gertrud jest pewna siebie. Niekiedy bywa przygnębiona, ponieważ wie, że nie będzie już tak sprawna i zdrowa, jak kiedyś. Na miejscu zlecenia Opiekunka samodzielnie robi zakupy.

Seniorka mieszka samotnie w domu jednorodzinnym. Opiekunka ma do dyspozycji pokój z dostępem do TV i Internetu. Warunki mieszkaniowe są bardzo dobre. Na miejscu zlecenia jest kot.