• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 13.12.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies. + PREMIA ŚWIĄTECZNA

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • prawostronny paraliż
  • poruszanie na wózku
  • asekuracyjnie nosi pieluchomajtki

Pani Marianne ma 84 lata. Podopieczna jest po wylewie, ma prawostronny paraliż. Jest bardzo kontaktowa, ale czasami trudno ją zrozumieć. Seniorka porusza się wyłącznie na wózku. Sama korzysta z toalety, ale asekuracyjnie zakładane ma także pieluchomajtki. Wymaga pomocy lub asekuracji przy większości codziennych czynności. Łazienka jest w pełni dostosowana do osoby niepełnosprawnej. Podopieczna jest bardzo pogodną osobą. Zawsze jest miła, uśmiechnięta i wdzięczna za okazywaną pomoc. Pani lubi przebywać na świeżym powietrzu, więc jeśli tylko warunki ku temu sprzyjają to panie wychodzą na spacer. Dwa razy w tygodniu podopieczną odwiedza jej córka, wówczas opiekunka ma całe popołudnia dla siebie.

Seniorka mieszka w dużym domu w miejscowości Schnaittach w okolicy Norymbergi. Opiekunka ma do dyspozycji pokój, oddzielną łazienkę i mały aneks kuchenny, które mieszczą się na piętrze. Dostęp do internetu jest zagwarantowany.