• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: od 17.07.2020 do 04.10.2020

Wynagrodzenie: 1300-1400 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • czynne prawo jazdy mile widziane

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • poruszanie przy rollatorze
  • oznaki demencji
  • osłabienie starcze

Do opieki jest Pani w wieku 88 lat. Pani ma 170 cm wzrostu i waży około 90kg. Podopieczna porusza się przy pomocy rollatora. Nie ma inkontynencji, z toalety korzysta samodzielnie. Seniorka jak na swój wiek jest jeszcze bardzo sprawna i w dużej mierze samodzielna. Jest osobą komunikatywną i pogodną. Ma oznaki demencji oraz cierpi na niedosłuch (ma aparat słuchowy). Wymaga wsparcia przy kąpieli, natomiast codzienną toaletę wykonuje samodzielnie. Noce nie są zaburzone. Pani lubi grać w karty, układać puzzle oraz uwielbia kolorowanki. W poniedziałki i środy podopieczna większość dnia spędza w domu dziennego pobytu dla seniorów, opiekunka wówczas ma czas wolny. Z seniorką należy jeździć m.in. do lekarza, dlatego też mile widziane jest prawo jazdy.

Seniorka mieszka w parterowym domu jednorodzinnym. Opiekunka ma do dyspozycji komfortowy pokój. Połączenia telefoniczne do Polski oraz dostęp do internetu są zagwarantowane.