• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 27.02.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • oznaki demencji

Pani Rosemarie ma 77 lat, waży 60 kg i ma 175 cm wzrostu. Podopieczna ma objawy rozpoczynającej się demencji. Jest sprawna fizycznie i nie wymaga pomocy przy podstawowych czynnościach, sama wykonuje toaletę i sama się ubiera. Noce nie są zaburzone. Seniorka miewa różne humory, bywa, że woli spędzać czas sama – wtedy ogląda TV w swoim pokoju. Podopieczna dwa razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia w domu dziennej opieki, opiekunka ma wtedy czas dla siebie. Do zadań opiekunki należy wsparcie w codziennych czynnościach oraz pomoc w prowadzeniu domu. Przy większych zakupach pomaga syn podopiecznej. Seniorka ma także pieska – jest bardzo łagodny i lubi ludzi.

Seniorka mieszka w dużym domu w okolicy Norymbergi. Opiekunka ma do dyspozycji pokój oraz oddzielną łazienkę. Dostęp do internetu jest zagwarantowany.