• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 28.02.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • chorował na nowotwór płuc
  • cukrzyca
  • poruszanie samodzielnie / przy rollatorze

Senior ma 87 lat, 158 cm wzrostu i waży 60 kg. Podopieczny chorował na nowotwór płuc. Pan codziennie korzysta z aparatu tlenowego. Choruje również na cukrzycę, ale sam podaje sobie insulinę. Podopieczny porusza się samodzielnie, jedynie na spacerach wspiera się rollatorem. Senior sam korzysta z toalety, ubiera się i kąpie. Noce nie są zaburzone. Pan ma sprawny umysł. Bardzo lubi czytać oraz przebywać na świeżym powietrzu. Codziennie po obiedzie są około 2 godziny czasu wolnego, ponadto opiekunka po godz. 18.00 ma już wolne. Pan jest sympatyczny i komunikatywny.

Senior mieszka w domu jednorodzinnym w niewielkiej miejscowości. Opiekunka ma do dyspozycji całe poddasze, w tym oddzielną łazienkę. Dostęp do internetu jest zagwarantowany. Na zleceniu dostępny jest rower. Prawo jazdy mile widziane.