• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Nürnberg
  • Termin rozpoczęcia: 31.07.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1100 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • podstawowa-komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • demencja
  • osłabienie starcze
  • problemy z poruszaniem- rollator

Podopieczna Margarethe ma 86 lat, 168 cm wzrostu i waży niecałe 95 kg. Pani zmaga się z demencją. Obecnie jest po operacji kolan, w związku z czym porusza się przy wsparciu rollatora. Podczas spacerów Seniorka korzysta z wózka inwalidzkiego. Pani jest kontynentna, ale profilaktycznie nosi wkładki higieniczne. Podopieczna nie ma trudności z mową i słuchem. Bardzo dobrze przesypia noce. Seniorka potrzebuje wsparcia Opiekunki podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych oraz przy ubieraniu się. Pani lubi spędzać czas na świeżym powietrzu – chętnie wychodzi z Opiekunką na spacery. W domu lubi oglądać TV. Starsza Pani jest wdzięczna za okazywaną jej pomoc.

Seniorka mieszka w wydzielonej części domu jednorodzinnego – drugą połowę zabudowania zajmuje córka Podopiecznej (osobne wejście). Opiekunka ma do dyspozycji pokój z dostępem do TV i Internetu. Warunki mieszkaniowe są bardzo dobre. Na miejscu zlecenia jest zagwarantowana 2-godzinna pauza.