• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 17.10.2018 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4443zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • poruszanie na wózku
  • początki demencji

Pan Jochem ma 79 lat, 170 cm wzrostu i waży 60 kg. Senior przeszedł operację kręgosłupa i ma problemy z chodzeniem. Mimo to na zleceniu nie ma dźwigania, ponieważ Pan jest w stanie samodzielnie przemieścić się na wózek i odwrotnie. Na wózku porusza się głownie z powodu zawrotów głowy, ustoi na nogach. Senior ma także słaby wzrok oraz oznaki zaczynającej się demencji. Podopieczny sam wykonuje poranna toaletę i sam się ubiera. Wymaga jedynie drobnego wsparcia podczas kąpieli. Pan mieszka z żoną, która zajmuje się przygotowaniem posiłków oraz robieniem zakupów. Do zadań opiekunki należy przede wszystkim pomoc starszemu Panu oraz dbanie o porządek. Podopieczny jest bardzo sympatyczny i ugodowy. Na zleceniu jest dużo czasu wolnego.

Senior mieszka w domu jednorodzinnym w Lau fan der Pegnitz. Opiekunka ma do dyspozycji przestronny pokój z oddzielną łazienką, który mieści się na piętrze. Dostęp do internetu jest zagwarantowany.