• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Hanower
  • Termin rozpoczęcia: 27.09.2018 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4443zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • po udarze

Do opieki jest seniorka w wieku 76 lat. Pani jest po przebytym udarze, mimo to jest w pełni władz umysłowych. Porusza się samodzielnie, ale wymaga asekuracji. Jest komunikatywna i nie ma inkontynencji, sama korzysta z toalety. Podopieczna potrzebuje wsparcia przy kąpieli i ubieraniu oraz pomocy w prowadzeniu domu. Seniorka mieszka z mężem, który jest bardzo pomocny m.in. przejmuje opiekę w nocy, realizuje recepty, przygotowuje leki, robi zakupy. Senior jest bardzo odpowiedzialny i zaangażowany, co jest dużym wsparciem dla opiekunki. Dwa razy w tygodniu do podopiecznej przychodzi rehabilitant, raz w tygodniu logopeda i masażystka. Opiekunka ma codziennie 2 godziny czasu wolnego.

Seniorzy mieszkają w małym domku jednorodzinnym w miejscowości Burgwedel. Opiekunka ma do dyspozycji prywatny pokój z oddzielną łazienką. Dostęp do internetu jest zagwarantowany.