• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 10.06.2019 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • Parkinson
  • poruszanie na wózku

Do opieki jest 76-letni Pan, który mierzy 165 cm i waży ok. 70 kg. Pan cierpi na Parkinsona. Porusza się za pomocą wózka. Po mieszkaniu jest w stanie parę kroków przejść samodzielnie, ale potrzebuje przy tym asekuracji. Do podopiecznego przychodzą rehabilitanci, którzy go ćwiczą oraz logopeda. Pan nosi pampersy (asekuracyjnie), ale korzysta z toalety. Pomaga się mu podczas mycia (kąpie się pod prysznicem). Podopieczny jest osobą miłą i w ogóle nie jest uciążliwy. Pan mieszka z żoną (70 lat), która jest całkowicie sprawna. Codziennie o 9:00 jest śniadanie, po którym podopieczny kładzie się w salonie i drzemie. Po drzemce jest mycie. Senior myje się sam, potrzebuje jedynie asekuracji w łazience, żeby przypadkiem się nie wywrócił. Następnie opiekunka pomaga mu w ubraniu się . Przed obiadem senior albo czyta gazetę albo razem z opiekunką wykonuje proste zadania matematyczne, żeby ćwiczyć pamięć. Żona podopiecznego robi zakupy, nie ma problemu z jedzeniem, bo nie ma specjalnego oszczędzania,  Można powiedzieć na co ma się ochotę i żona to kupi. Pani gotuje obiady i przeważnie zajmuje się też sprzątaniem.
Opiekunka wraz z żoną dzielą się obowiązkami dotyczącymi opieki nad seniorem i sprzątaniem domu.
Opiekunka ma codziennie 2 godziny czasu wolnego oraz dodatkowo 5 godzin w niedzielę.

Państwo mieszkają w małym miasteczku w zabudowie szeregowej (mają segment domu). Opiekunka ma swój pokój z TV (niemieckie kanały) na poddaszu z oddzielną łazienką. Warunki mieszkaniowe są bardzo dobre. Jest Internet.