• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 05.10.2018 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4443zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • stomia

Do opieki jest Pan w wieku 78 lat. Senior jest w dobrej kondycji fizycznej jak i psychicznej. Porusza się samodzielnie, korzysta z toalety, sam się goli i zjada posiłki. Potrzebuje pomocy opiekuna przy kąpieli oraz ubieraniu. Podopieczny miał nowotwór, czego następstwem jest stomia. Harmonogram dnia jest raczej stały: około 8:00 śniadanie, 12:00-13:00 obiad, 15:00 deser i lody. Następnie około godziny 17:00 podopieczny je owoce. Między posiłkami senior spędza czas nad gazetą, książką lub rachunkami. Od 15:00 do 17:00 opiekun ma przerwę. O 20:00 senior kładzie się spać. Noce nie są zaburzone. Każdego dnia, około 10:00 przyjeżdżają Diakoni. Zmieniają opatrunki na nogach. Raz w tygodniu podopiecznego odwiedza lekarz, bada i jeśli trzeba wypisuje recepty, które realizuje rodzina. Zakupy naprzemiennie robi opiekun lub rodzina seniora. Do zadań opiekuna należy prowadzenie gospodarstwa domowego.

Senior mieszka samotnie w domku jednorodzinnym. Parter zamieszkuje podopieczny. Piętro, gdzie są dwa pokoje i toaleta, są do dyspozycji opiekuna.