• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Nürnberg
  • Termin rozpoczęcia: 01.09.2018 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1150 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4443zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • osłabienie starcze

Do opieki jest Pani w wieku 92 lata. Porusza się przy pomocy rolatora, trzeba ją asekurować podczas chodzenia. Na spacery jest używany wózek. Cierpi na ogólne osłabienie z racji wieku. Dwa razy dziennie opiekunka mierzy podopiecznej ciśnienie i zapisuje wyniki w notesie. Trzy razy dziennie trzeba podawać babci leki, które są przygotowywane przez córkę. Pani nosi pieluchomajtki oraz wkładki, jednak w dzień i w nocy również korzysta z toalety, opiekunka musi podopieczną wtedy asekurować. Podopieczna wstaje około 8:00, jest poranna toaleta, następnie śniadanie. O godz. 12:00, kolacja o godz. 18. Podopieczna chodzi spać około 20:00. Raz w tygodniu (sobota lub niedziela) babcią zajmuje się córka, wtedy opiekunka ma kilka godzin wolnego czasu.

Seniorka mieszka w domu jednorodzinnym pod Norymbergą. Na miejscu są sklepy, opiekunka sama robi zakupy. Do dyspozycji jest prywatny pokój. Dostęp do internetu jest zagwarantowany.