• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 30.09.2018 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4443zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • ograniczona mobilność- wózek inwalidzki

Do opieki jest Pan w wieku 56 lat. Stan podopiecznego cały czas się poprawia, odzyskuje sprawność fizyczną. Pan wymaga pomocy podczas toalety- trzeba go umyć, wykąpać i przebrać. Pacjent porusza się na wózku. Do dyspozycji są wszelkie sprzęty ułatwiające przenoszenie- lifty itp. (absolutnie nie ma dźwigania). Do dyspozycji jest normalny wózek inwalidzki oraz elektryczny. Kiedy jest ładna pogoda Pan bardzo lubi spędzać czas na tarasie. Noce nie są zaburzone. Podopieczny mieszka z partnerką, która bardzo pomaga przy opiece. Rytm dnia jest raczej stały: o godzinie 9:00 opiekun przygotowuje śniadanie, następnie budzi podopiecznego, wykonuje poranną toaletę. Następnie co drugi dzień na zmianę przychodzą do pacjenta fizjoterapeuta oraz psychoterapeuta. W tym czasie opiekun przygotowuje obiad, który jest podawany o godzinie 13:00. Następnie jest czas wolny. Od godziny 15:00 do 18:00 panowie spędzają czas razem. Na godzinę 18:00 szykuje się kolację, po której przygotowuje się pacjenta do spania. Opiekę do rana przejmuje jego partnerka. Do zadań opiekuna należy prowadzenie gospodarstwa domowego.

Podopieczny z partnerką mieszkają w domu jednorodzinnym, dla opiekuna przeznaczony jest osobny domek, w którym jest prywatny pokój, łazienka, aneks kuchenny oraz telewizor. Dostęp do internetu w domu podopiecznego.