• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Nürnberg
  • Termin rozpoczęcia: 24.10.2018 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1150 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4443zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • chore nogi
  • początkująca demencja
  • inkontynencja

Do opieki jest Pani w wieku 85 lat. Podopieczna ma chore nogi, początkującą demencję oraz inkontynencję. Seniorka jest bardzo miłą, spokojną i sympatyczną kobietą. Porusza się przy pomocy balkonika, na dłuższe spacery zabiera się wózek. Pani śpi na łóżku ortopedycznym. Rano przyjeżdża pielęgniarka, która owija pacjentce nogi i zmienia opatrunki. Pani asekuracyjnie nosi pampersy, ale raczej stara się korzystać samodzielnie z toalety. Opiekunka pomaga seniorce w porannej toalecie i ubieraniu się. Trzy razy dziennie podaje się seniorce tabletki. Podopieczna uwielbia być czesana przez opiekunkę i lubi mieć nakręcane włosy na wałki. Około godziny 7:00 panie wstają, o 8:00 jest śniadanie, o 12:00 obiad, a po obiedzie seniorka odpoczywa lub ogląda telewizję. W tym czasie opiekunka ma przerwę. O 15:00 jest podwieczorek- kawa, ciasto lub owoc. Jeśli jest ładna pogoda, panie wybierają się na spacer po najbliższej okolicy. Często seniorka samodzielnie wychodzi przed dom, ponieważ uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. O godzinie 18:00 jest kolacja, a po 20:00 podopieczna kładzie się spać.

Seniorka mieszka samotnie w domu jednorodzinnym. Starsza pani zamieszkuje parter. Na piętrze opiekunka ma do dyspozycji prywatny. Dostęp do internetu jest zagwarantowany.