• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 01.12.2018 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1300 Euro/netto/mies. + PREMIA ŚWIĄTECZNA

Składki ZUS: od 4443zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy mile widziane

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • osłabienie starcze
  • problemy z poruszaniem- rollator
  • inkontynencja

Stan zdrowia Pana:

  • demencja

Do opieki jest małżeństwo. Senior ma 86 lat i ma oznaki demencji. Porusza się samodzielnie. Natomiast seniorka ma problemy z poruszaniem i wymaga asekuracji. Zdarza się także, że się zapomina. Oboje noszą pampersy. Seniorzy w dużej mierze sami zajmują się sobą, grają w gry, spędzają czas na rozmowach lub oglądają wspólnie telewizję. Natomiast potrzebują wsparcia opiekunki przy codziennych obowiązkach, prowadzeniu domu oraz dopilnowaniu rytmu dnia. Wymagają także pomocy przy kąpieli. Chętnie jedzą wszystko co przygotuje opiekunka, nie mają diety ani szczególnych wymagań. Trzy razy dziennie do seniorów przychodzi pielęgniarka, aby podać leki. Seniorzy wcześnie wstają i wcześnie chodzą spać. Opiekunka ma codziennie czas wolny po obiedzie oraz wolny wieczór, gdy podopieczni położą się już do snu.

Seniorzy mieszkają w dużym domu jednorodzinnym, w którym kiedyś także prowadzili piekarnię. Na piętrze domu jest odrębne gospodarstwo domowe syna podopiecznych. Opiekunka ma do dyspozycji prywatny pokój. Dostęp do internetu i telefonu stacjonarnego jest zagwarantowany. Do dyspozycji opiekunki jest również rower i samochód.