• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 08.01.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1300 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywny znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • demencja
  • nadciśnienie
  • osłabienie starcze

Stan zdrowia Pani:

  • osłabione serce
  • poruszanie o lasce

Pani Elizabeth ma 89 lat, 165 cm wzrostu i waży ok. 90 kg. Podopieczna zmaga się z chorobą serca. Porusza się przy wsparciu laski, nie ma inkontynencji. Seniorka ma częściowe trudności z komunikacją (ograniczony słuch), natomiast nie ma problemów orientacyjnych. Starsza Pani stara się jak najwięcej czynności pielęgnacyjnych i higienicznych wykonywać samodzielnie, ale czasem potrzebuje wsparcia Opiekunki. Podopieczna dobrze przesypia noce. Z charakteru jest spokojna, cierpliwa i dobroduszna.

Pan Georg ma 92 lata, 165 cm wzrostu i waży 70 kg. Zmaga się z osłabieniem starczym, demencją i nadciśnieniem. Senior porusza się o lasce i również nie ma inkontynencji. Podopieczny ma problemy z orientacją i komunikacją. Dobrze przesypia noce. Pan potrzebuje pomocy Opiekunki we wszystkich czynnościach pielęgnacyjnych i higienicznych. Senior lubi spędzać czas ze swoją żoną. Obecnie Pan jest nieco przygnębiony z powodu schorzeń starczych, ale wierzy, że będzie lepiej.

Seniorzy mieszkają w domku jednorodzinnym w okolicach Norymbergi. Do dyspozycji Opiekunki jest własny pokój z oddzielną łazienką. Dostęp do Internetu jest zagwarantowany.