• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 11.07.2019 na 8 tygodnie

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4765 zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywny-dobry znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy mile widziane

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • problemy z poruszaniem na skutek wieku- rollator
  • początki demencji

Pani ma 89 lat i początki demencji, natomiast Pan jest w wieku 92 lat i miewa problemy z ciśnieniem. Oboje poruszają się o kulach i przy pomocy rollatora. Senior jeszcze świetnie sobie radzi, chodzi po ogrodzie i swobodnie porusza się po domu. Natomiast seniorka ma nieznacznie większy problem z mobilnością, porusza się sama, ale jest bardziej zachowawcza i ostrożna. Pan ma poczucie humoru, bardzo lubi rozmawiać i grać w różne gry planszowe. Oboje są w dużej mierze samodzielni, sami wykonują toaletę, są zadbani i bardzo dbają o higienę. Codziennie 2 razy w ciągu dnia przyjeżdża pielęgniarka i podaje seniorom leki. Podopieczni nie mają żadnej diety, chętnie jedzą wszystko co przygotuje opiekunka. Seniorzy sami szykują się do snu. Noce nie są zaburzone. Codziennie po obiedzie są 2 godziny czasu wolnego.

Seniorzy mieszkają w domu jednorodzinnym w małej miejscowości. Małżeństwo zajmuje piętro domu, natomiast cały parter jest do dyspozycji opiekunki. Dostęp do internetu jest zagwarantowany. Do dyspozycji opiekunki jest także rower.