• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 22.08.2018 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1100 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4443zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy- warunek konieczny

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • oznaki demencji
  • osłabienie starcze

Do opieki jest Pani w wieku 97 lat. Seniorka miewa zawroty głowy, ma założony rozrusznik serca. Pomimo wieku starsza Pani jest bardzo samodzielna, sama się myje, ubiera, korzysta z toalety, na co dzień nosi wkładki. Podopieczna porusza się ze wsparciem rolatora. Bardzo lubi gotować, codziennie przygotowuje posiłki z opiekunką. Dzień wygląda podobnie: śniadanie jest o godz. 8, obiad 11-11:30, kolacja o 17-17:30. Śniadanie i kolacja są w postaci szwedzkiego stołu. Od czasu do czasu Seniorka kupuje obiad na wynos w restauracji. Noce są niezaburzone. Pani jest miła, życzliwa, lubi rozmawiać. Jest szczodra i nie oszczędza na jedzeniu.

Duży, wolnostojący dom, w malowniczym otoczeniu gór i lasów. Na parterze swój pokój ma opiekunka, ma w nim TV. Jest osobna łazienka. Podopieczna ma swój pokój na piętrze. Warunkiem koniecznym jest czynne prawo jazdy, trzeba wszędzie jeździć samochodem, ponieważ dom jest w sporej odległości od centrum.