• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: od zaraz na 2 miesiące

Wynagrodzenie: 1150 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4443zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • osłabienie starcze

Do opieki jest Pan w wieku 92 lat. Senior mierzy około 168 cm i waży około 65 kg. Starszy Pan ma problemy z układem moczowym, nosi pampersy, ale w dzień korzysta z toalety. W domu porusza się przy pomocy rolatora, na spacery zabierany jest wózek inwalidzki. Senior wymaga wsparcia w utrzymywaniu higieny osobistej. Podopieczny sam się goli. Raz w tygodniu przychodzi logopeda, dwa razy w tygodniu fizjoterapeuta. Podopieczny jest bardzo miły i grzeczny. Nie ma demencji, jest całkowicie świadomy. Z posiłkami nie ma problemu, podopieczny sam je, wszystko co przygotuje opiekunka. Noce są niezaburzone. Posiłki są raczej o stałych porach, śniadanie koło 9:00, obiad o 13:00, kawa i ciasto o 16:00, kolacja o 19:00. Podopieczny chodzi spać ok. 20:30.