• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 24.07.2018 na 2 miesiące

Wynagrodzenie: 1250 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4443zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna- dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • problemy z krążeniem

Stan zdrowia Pana:

Do opieki jest małżeństwo, Pani 88 lat, Pan 91 lat. Seniorzy poruszają się o kulach i przy pomocy rolatora, oboje mają problemy z krążeniem i ze słuchem. Według opiekunki starsi państwo są serdecznymi i miłymi ludźmi. Senior ma początki demencji, zdarza mu się zapomnieć jaki jest dzień, poza tym jest raczej wesołą osobą. Podopieczni są dość samodzielni, sami wykonują poranną toaletę, sami się ubierają, opiekunka pomaga tylko podczas kąpieli. Dziadkowie zażywają lekarstwa, opiekunka dopilnowuje tylko, aby je wzięli o czasie, oboje samodzielnie korzystają z toalety. Gruntowna kąpiel podopiecznych odbywa się raz w tygodniu w wannie, jest do dyspozycji przeznaczone do tego specjalne krzesło. Podopieczni są bardzo wdzięczni za pomoc, chwalą opiekunkę. Dzień przebiega raczej standardowo, śniadanie jest ok. 8:00, o 10:00 podawane są owoce, o 11:30 obiad, 13:00 deser, następnie opiekunka ma 2 godziny pauzy. Po 15:00 kawa i ciasto i opiekunka spędza czas z seniorami - grają w gry planszowe, wspólne oglądanie tv, rozmowy. O godz. 17:00 jest kolacja. Po kolacji opiekunka ma czas wolny, podopieczni kładą się spać sami.

Seniorzy mieszkają w ładnie urządzonym domku jednorodzinnym. Do dyspozycji opiekunki prywatny pokój, dostęp do internetu jest zagwarantowany.