• Miejsce pracy: Niemcy, Nürnberg
  • Termin rozpoczęcia: od 30.10.2017 do 03.01.2018

Wynagrodzenie: 1150-1200 Euro/netto/mies. + PREMIA

Składki ZUS: od 4263zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna-dobra znajomość języka niemieckiego

Stan zdrowia Pani:

  • osłabienie starcze

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Do opieki jest spokojna i przesympatyczna Pani w wieku 93 lat. Seniorka nie choruje na żadną przewlekłą chorobę, jest słaba z powodu swojego wieku. Podopieczna wszystko wokół siebie robi sama: korzysta z toalety, ubiera się, rozbiera, myje się. Raz w tygodniu przychodzi pielęgniarka, która kąpie Seniorkę. Opiekunka wstaje około godz. 7:00, przygotowuje śniadanie, około 7:30 wstaje podopieczna, korzysta z toalety, myje się, ubiera i schodzi na śniadanie. Panie wspólnie spożywają posiłek, następnie starsza pani idzie położyć się spać. W tym czasie opiekunka sprząta dom i przygotowuje obiad. Około 12:00 jest obiad, podopieczna nie wybrzydza, je wszystko z apetytem. Po posiłku seniorka ponownie udaje się na drzemkę. Na godzinę 15:00 opiekunka szykuje kawę i ciasto. Po południu panie spędzają czas razem na tarasie, w domu lub w ogrodzie. Jeśli starsza pani dobrze się czuje idą też na mały spacer. Od około 18:30 seniorka ogląda telewizję. O 19:00 opiekunka szykuje kolację oraz podaje tabletki. Po wiadomościach podopieczna idzie się myć i około 20:30 jest już w łóżku.

Atmosfera na zleceniu jest bardzo dobra. Raz w tygodniu przyjaciółka rodziny zabiera seniorkę do fryzjera. Opiekunka jedzie wtedy z paniami na większe zakupy. Przyjaciółka rodziny jest bardzo serdeczną osobą, pomaga również w zakupach. Noce nie są zaburzone.

Starsza Pani mieszka w domku jednorodzinnym z przepięknym zadbanym ogrodem. Opiekunka ma do swojej dyspozycji pokój z prywatną łazienką. Internet na zleceniu jest zagwarantowany.