• Miejsce pracy: Niemcy, Büchenbach
  • Termin rozpoczęcia: od 23.10.2017 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1300 Euro/netto/mies. + PREMIA

Składki ZUS: od 4263zł

Wymagane kwalifikacje:

  • dobra znajomość języka niemieckiego

Stan zdrowia Pani:

  • problemy z krążeniem
  • problemy z poruszaniem na skutek wieku

Stan zdrowia Pana:

  • początki demencji

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Do opieki jest przesympatyczne małżeństwo, Pani 88 lat, Pan 91 lat. Oboje poruszają się o kulach lub przy rolatorze. Seniorka ma problemy z krążeniem, opiekunka wykonuje masaże nóg. Senior ma początki demencji, czasami zapomina jaki jest dzień. Starsi Państwo są wesołymi, jak na swój wiek samodzielnymi osobami. Sami wykonują poranną toaletę, ubierają się. Raz w tygodniu potrzebują pomocy opiekunki podczas kąpieli. Seniorzy mają słaby słuch. Noce nie są zaburzone.

Sklepy są w najbliższej okolicy, kilka minut spacerem. Większe zakupy raz w tygodniu wykonuje siostrzenica oraz zostawia pieniądze na bieżące wydatki.

Seniorzy mieszkają w domu jednorodzinnym na wsi. Podopieczni zajmują piętro, na parterze opiekunka ma swój pokój z prywatną łazienką. Internet jest zagwarantowany.