• Miejsce pracy: Niemcy, Alfeld
  • Termin rozpoczęcia: od 18.11.2017 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1150 Euro/netto/mies. + PREMIA

Składki ZUS: od 4263zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Stan zdrowia Pani:

  • osteoporoza
  • problemy z poruszaniem

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Do opieki jest Seniorka w wieku 77 lat. Pani porusza się na wózku, nie chodzi, ale ustoi na nogach oraz sama się podnosi. Nie ma dźwigania. Podopieczna jest bardzo żywą i w miarę możliwości samodzielną osobą. Starsza Pani korzysta samodzielnie z toalety, potrzebuje pomocy przy myciu i ubieraniu. Dzień rozpoczyna się około 7:00, opiekunka pomaga seniorce przy myciu i ubieraniu. Wspólnie szykują śniadanie. Po posiłku opiekunka zajmuje się domem, a seniorka czyta gazetę lub robi na drutach. Starsza Pani jest osobą bardzo towarzyską. Około godziny 12:00 jest obiad. Następnie opiekunka udaje się na dwugodzinną pauzę. W ciągu dnia istnieje również możliwość wygospodarowania dodatkowego czasu wolnego. Pomiędzy 18:00-19:00 jest kolacja. Noce nie są zaburzone. Na zleceniu panuje życzliwa i serdeczna atmosfera.

Zakupy robią córki lub wnuk podopiecznej (często wspólnie z opiekunką).

Seniorka mieszka w dużym domu na wsi. Opiekunka z pacjentką zajmują parter. Do dyspozycji opiekunki jest prywatny pokój z telewizorem oraz laptopem z dostępem do internetu.