• Miejsce pracy: Niemcy, Burgwedel
  • Termin rozpoczęcia: 25.08.2018

Wynagrodzenie: 1200 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od 4443zł

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy- mile widziane
  • doświadczenie w opiece poparte referencjami

Stan zdrowia Pani:

  • problemy z poruszaniem się na skutek udaru

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

W domu mieszka małżeństwo. Opieki wymaga Pani, w wieku 76l. Podopieczna jest po udarze, w pełni władz umysłowych. Podopieczna porusza się samodzielnie, przy wstawaniu i siadaniu potrzebuje asekuracji. Opiekunka pomaga Pani w porannej i wieczornej toalecie, w ubieraniu się. Podopieczna korzysta sama z toalety (nie nosi pieluchomajtek). Mąż podopiecznej czuwa nad nią w nocy (pan traktuje to jak swój obowiązek, nie chce żeby go wyręczać). Senior ma 83l, jest bardzo sprawny fizycznie i psychicznie. Pomaga w opiece nad żoną. Dwa razy w tygodniu do seniorki przychodzi rehabilitantka, raz w tygodniu logopeda i masażystka.

Małżeństwo mieszka w małym domu jednorodzinnym. Opiekunka, do swojej dyspozycji ma pokój z łazienką. Dostęp do internetu jest zagwarantowany.