• Miejsce pracy: Niemcy, Hofheim
  • Termin rozpoczęcia: 17.12.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1300-1350 Euro/netto/mies. + premia świąteczna!

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna/dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • prawostronny paraliż
  • trudności w poruszaniu się

Pani Gabriele ma 71 lat, 160 cm wzrostu i waży ok. 59 kg. Podopieczna jest prawostronnie sparaliżowana. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego, przy czym potrzebuje wsparcia Opiekunki podczas wstawania i siadania. Starsza Pani ma lekką inkontynencję moczową, profilaktycznie nosi pieluchomajtki. Seniorka ma częściowe trudności z komunikacją (niewielkie zaburzenia mowy) i z orientacją. Podopieczna potrzebuje kompletnej pomocy przy myciu i ubieraniu się. Pani Gabriele w wolnym czasie chętnie przebywa w swoim dawnym biurze, gdzie wspomina lata, kiedy była jeszcze osobą aktywną zawodowo. Lubi też oglądać filmy i różne programy w TV.

Seniorka mieszka samotnie w domu jednorodzinnym w miejscowości Hofheim w Hesji. Na miejscu dla Opiekunki jest własny pokój z TV i oddzielną łazienka. Dostęp do Internetu jest zagwarantowany.