• Miejsce pracy: Niemcy, Nördlingen
  • Termin rozpoczęcia: 15.12.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1400 Euro/netto/mies. + premia świąteczna!

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna/dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • cukrzyca
  • choroba Parkinsona

Pan Klaus ma 76 lat, 176 cm wzrostu i waży ok. 85 kg. Senior zmaga się z cukrzycą i chorobą Parkinsona. W domu porusza się przy niewielkiej pomocy i asekuracji Opiekunki, a podczas spacerów wspiera się o kulach. Podopieczny jest kontynentny. Ma niewielkie trudności z komunikacją (nieznaczne zaburzenie mowy), ale nie ma problemów z orientacją. Starszy Pan jest spokojny, towarzyski i sympatyczny. W wolnym czasie uwielbia czytać gazety. Senior chętnie spotyka się ze znajomymi, którzy sprawują całodzienną opiekę nad jego ukochanym psem. W domu podopiecznego czworonóg przebywa tylko na noc.

Starszy Pan mieszka samotnie w domu wielorodzinnym w miejscowości Nördlingen. Dla Opiekunki jest własny pokój z dostępem do Internetu. Na miejscu wsparciem dla Opiekunki jest osoba, która 3 razy w tygodniu kąpie seniora oraz raz w tygodniu zawozi Pana na gimnastykę.