• Miejsce pracy: Niemcy, Genderkingen
  • Termin rozpoczęcia: 15.12.2020 na 6 tygodni

Wynagrodzenie: 1300 Euro/netto/mies. + premia świąteczna!

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • demencja
  • lewostronny paraliż
  • trudności z poruszaniem się (rollator)

Pani Maria ma 86 lat, 150 cm wzrostu i waży ok. 50 kg. Podopieczna porusza się przy wsparciu rollatora. Seniorka zmaga się z demencją i z lekkim lewostronnym paraliżem. Ma ikontynencję. Orientacja jest częściowo zaburzona, ale nie ma żadnych trudności z komunikacją. Starsza Pani przebudza się w nocy, ale nie oczekuje wówczas pomocy. Podopieczna jest osobą asertywną i na miarę swoich możliwości bardzo stara się być niezależna.

Podopieczna mieszka zajmuje połowę domu dwurodzinnego (na piętrze) w miejscowości Genderkingen. Drugą część posiadłości zamieszkuje córka wraz z rodziną (osobne gospodarstwo domowe). Opiekunka ma zagwarantowany prywatny pokój oraz dostęp do Internetu. Na miejscu Opiekunce przysługuje ok. 1,5 godziny pauzy po obiedzie oraz zawsze wolna sobota.