• Miejsce pracy: Niemcy, okolice Kaiserslautern
  • Termin rozpoczęcia: 09.12.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1300 Euro/netto/mies. + premia świąteczna!

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • trudności z widzeniem

Podopieczna Elfriede ma 93 lata, 170 cm wzrostu i waży ok. 65 kg. Starsza Pani ma poważne trudności ze wzrokiem (zachowane ok. 5%widzenia). Po swoim domu porusza się samodzielnie (na pamięć) oraz nie ma inkontynencji. Seniorka ma częściowe trudności z komunikacją, ale nie ma zaburzeń orientacji. Podopieczna jest sprawna intelektualnie i chętnie podejmuje się rozmów z Opiekunką na przeróżne tematy. Pani Elfriede stara się samodzielnie myć i ubierać. Ze strony Opiekunki potrzebuje pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz towarzyszenia. Starsza Pani jest spokojna i sympatyczna, bardzo zależy jej na dobrych relacjach z innymi ludźmi.

Seniorka mieszka samotnie w domu jednorodzinnym w okolicach Kaiserslautern. Opiekunka ma na miejscu do dyspozycji komfortowy pokój z TV.