• Miejsce pracy: Niemcy, okolice Frankfurtu nad Menem
  • Termin rozpoczęcia: 10.10.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1500 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna/dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • osoba leżąca, po udarze

Stan zdrowia Pani:

  • trudności z poruszaniem się

Senior Karl ma 81 lat, 178 cm wzrostu i waży ok. 87 kg. Pan jest osobą całkowicie leżącą (nie wymaga transferu) po udarze, ma lewostronny paraliż. Jest inkontynentny. Ma trudności z orientacją, ale nie ma zaburzeń komunikacji. Do Podopiecznego 2 razy dziennie przychodzi pielęgniarka, która zajmuje się myciem i zmianą pampersa. Pan Karl jest sympatyczny
i bardzo wdzięczny za każdą okazaną mu pomoc.

Seniorka Waltraud ma 80 lat, 163 cm wzrostu i waży 80 kg. Pani nie ma chorób wieku starczego, porusza się samodzielnie, wspierając się laską. Ma niewielką inkontynencję moczową. Podopieczna nie ma trudności z orientacją i komunikacją. W wolnym czasie chętnie czyta książki i gazety oraz sprząta mieszkanie. Starsza Pani jest miła i serdeczna. Mimo sędziwego wieku, ciągle stara się być niezależna.

Małżeństwo mieszka w domu jednorodzinnym, w mniejszej miejscowości w okolicach Frankfurtu nad Menem. Do dyspozycji Opiekunki jest własne, komfortowe mieszkanie.