• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 04.10.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1450-1500 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna/dobra znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy kat. B (mile widziane)

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • problemy z poruszaniem się

Stan zdrowia Pana:

Seniorka Betty ma 81 lat, 160 cm wzrostu i waży ok. 52 kg. Pani porusza się przy wsparciu rollatora, przy czym wymaga asekuracji. Nie ma inkontynencji. Dzielnie zmaga się demencją. Pacjentka ma częściowe zaburzenia orientacji, ale nie ma trudności z komunikacją. Spokojnie przesypia noce. Podopieczna jest energiczna, zawsze uśmiechnięta.

Podopieczny Gerhard ma 78 lat, 170 cm wzrostu i waży 69 kg. Pan porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego (wymaga pomocy w transferze). Jest kontynentny. Senior nie ma trudności z komunikacją i orientacją. Dobrze przesypia noce. Starszy Pan jest sympatyczny i spokojny. Bardzo kocha swoją żonę i chętnie spędza z nią każdą wolną chwilę.

Małżeństwo mieszka w domu jednorodzinnym, w miasteczku w okolicach Norymbergi. Z posiadłości seniorów jest bardzo blisko do centrum, dzięki czemu nie ma problemów z dostępnością sklepów. Opiekunka ma do dyspozycji poddasze, na którym mieści się komfortowy pokój z łazienką. Dostęp do Internetu jest zagwarantowany.