• Miejsce pracy: Niemcy, rejon Norymberga
  • Termin rozpoczęcia: 04.10.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1350-1400 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna/dobra znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy kat. B

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • demencja
  • Parkinson
  • problemy z poruszaniem się

Pan Gerhard ma 80 lat, 170 cm wzrostu i waży ok. 70 kg. Z racji wieku zmaga się z demencją, chorobą Parkinsona i cukrzycą. Senior porusza się za pomocą rollatora (w domu) i wózka inwalidzkiego (na zewnątrz). Ma lekką inkontynencję. Starszy Pan miewa częściowe trudności z orientacją, ale nie ma zaburzeń komunikacji. Spokojnie przesypia noce.  Podopieczny potrzebuje pomocy przy myciu i ubieraniu się. W wolnym czasie chętnie wychodzi na spacery oraz słucha radia.

Podopieczny mieszka wraz z żoną w domku jednorodzinnym w okolicach Norymbergi. Dla Opiekuna/ki jest własny pokój z dostępem do Internetu oraz prywatna toaleta. Raz w tygodniu do domu przychodzi osoba sprzątająca, która pomaga w bieżących porządkach.