• Miejsce pracy: Niemcy, Kossau
  • Termin rozpoczęcia: 21.09.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1350-1400 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy kat. B

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • choroba Parkinsona
  • osłabienie starcze
  • demencja

Senior Fritz ma 83 lata, 178 cm wzrostu i waży około 79 kg. Podopieczny zmaga się z demencją, chorobą Parkinsona i osłabieniem starczym. Porusza się przy pomocy rollatora (ze wsparciem Opiekuna) lub wózka inwalidzkiego. Starszy Pan cierpi na inkontynencję, ma założony cewnik. Podopieczny ma częściowe trudności z komunikacją (lekki niedosłuch) i orientacją. Noce nie są zaburzone. Senior wymaga wsparcia we wszystkich codziennych czynnościach. Pan mieszka z żoną, która jest sprawna, samodzielna oraz bardzo pomocna. Pani świetnie sobie radzi z prowadzeniem domu, gotuje pyszne obiady i jedynie czasami prosi Opiekuna o pomoc w kuchni.

Podopieczny i jego żona mieszkają w domu jednorodzinnym w uroczej miejscowości Kossau na północy Niemiec. Na miejscu jest zagwarantowany dla Opiekuna pokój z dostępem do Internetu.