• Miejsce pracy: Niemcy, Bayreuth
  • Termin rozpoczęcia: 02.09.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1550-1600 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pana:

  • osłabienie starcze

  • osteoporoza
  • zaburzenia rytmu serca

Pan Karl ma 83 lata, 178 cm wzrostu i waży ok. 78 kg. Senior porusza się o własnych siłach, wspierając się rollatorem. Podopieczny nie ma trudności z komunikacją i z orientacją. Jest kontynentny. Nie ma żadnej specjalnej diety oraz spokojnie przesypia noce. Starszy Pan jest spokojny i przyjazny. Mimo sędziwego wieku nadal chce być samodzielny.

Pani Adelheid ma 82 lata, 156 cm wzrostu i waży ok. 70 kg. Podopieczna porusza się o rollatorze. Ma nieznaczne problemy z komunikacją (lekki niedosłuch), ale nie ma trudności z orientacją. Jest kontynentna. Sporadycznie może przebudzić się w nocy. Podopieczna - podobnie jak mąż - jest spokojna oraz bardzo chce być samodzielna.

Małżeństwo mieszka w miejscowości Bayreuth na Bawarii. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z prywatną łazienką i małą kuchnią. Dostęp do Internetu jest zagwarantowany. Do sklepu jest zaledwie kilka minut pieszo.