• Miejsce pracy: Niemcy, Bopfingen
  • Termin rozpoczęcia: 28.08.2020 na 8 tygodni

Wynagrodzenie: 1300 Euro/netto/mies.

Składki ZUS: od średniej krajowej

Wymagane kwalifikacje:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków:

  • pomoc w codziennych czynnościach
  • utrzymywanie czystości
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • dotrzymywanie towarzystwa
  • inne

Stan zdrowia Pani:

  • demencja
  • osłabienie starcze

Pani Theresia ma 85 lat, 155 cm wzrostu i waży niecałe 60 kg. Podopieczna jest w dużej mierze samodzielna i porusza się o własnych siłach. Seniorka ma lekką inkontynencję. Starsza Pani ma częściowe trudności z orientacją i z komunikacją. Seniorka zazwyczaj spokojnie przesypia noce, a jeśli już zdarzy się jej przebudzić, to samodzielnie idzie do toalety, nie angażując Opiekunki. Do Podopiecznej kilka razy w tygodniu przychodzi pielęgniarka, która porcjuje leki. Pani Theresia jest spokojna, sympatyczna i uwielbia żartować. Seniorce bardzo zależy na pozytywnej relacji z Opiekunką.

Podopieczna mieszka samotnie w domu jednorodzinnym (z pięknym ogrodem) w miejscowości Bopfingen. Na miejscu do dyspozycji Opiekunki jest własny pokój z dostępem do Internetu. Rodzina Seniorki zawsze służy pomocą w codziennych sprawach, a także raz w tygodniu umożliwia Opiekunce skorzystanie z kilkugodzinnej przerwy (oprócz tego, codziennie po obiedzie standardowo jest 2-3 godz. czasu wolnego).