Aktualności

Najnowsze informacje i wydarzenia

W opiece nad osobami starszymi musimy zmagać się nie tylko z chorobami, higieną i dbaniem o gospodarstwo domowe. Bardzo ważne dla naszego podopiecznego jest także dbanie o jego samopoczucie, które ma bezpośredni wpływ na jego zachowanie. Jakie rozrywki możemy zaoferować seniorowi? W jaki sposób nawiązać z nim dobrą relację?

Zespół stresu opiekuna to przypadłość bardzo poważna, a zarazem bardzo powszechna. Dotyczy osób, które sprawują długotrwale opiekę nad osobami niesamodzielnymi, co oznacza, że jest to ważne zagadnienie dla opiekunek osób starszych. Należy pamiętać, że opiekując się kimś, nie wolno zaniedbywać siebie i nie wolno bagatelizować negatywnych zmian, które w nas zachodzą. Czym jest zespół stresu opiekuna, jakie czynniki go wywołują, jak sobie z nimi radzić i jak jemu zapobiegać? O tym wszystkim dowiecie się z poniższego artykułu.

Upały są zmorą każdego lata. Pomimo wielu deszczowych bądź chmurnych dni jesteśmy zaskakiwani także mocnym słońcem. Należy pamiętać, że osoby starsze nie mają tak sprawnych mechanizmów obronnych przed upałem i duchotą jak osoby młodsze i niektóre warunki znośne dla nas, nie są takie dla nich. Szczególnie narażone są osoby z nadwagą oraz schorzeniami serca i układu krążenia, a także cukrzycą. Jak sobie radzić z upałami? Jak zapewnić podopiecznemu bezpieczeństwo w trudnych warunkach? Zapraszamy do lektury naszego nowego artykułu.

W pracy opiekunki osoby starszej utrzymywanie poprawnych relacji z rodziną podopiecznego to konieczność. Codziennie podejmowanych jest ogrom decyzji, od tych najmniejszych po te naprawdę ważne. Konflikty są nieuniknione. Jak pogodzić różnicę zdań, a w przypadku eskalacji konfliktu odbudować poprawne relacje z rodziną naszego podopiecznego?

Rehabilitacja i aktywizacja osób starszych to pojęcia, które warto poznać, ponieważ są nie tylko ważnym elementem podnoszenia jakości życia podopiecznego, ale także dzięki ich wdrożeniu współpraca z podopiecznym staje się dla opiekunki bardziej komfortowa. Rehabilitacja osób starszych powinna być wieloakspektowa i wszechstronna, ponieważ dzięki regularnej aktywności możliwe jest zatrzymanie lub spowolnienie niektórych zmian zachodzących w organizmie seniora. Regularne ćwiczenia mają również zbawienny wpływ na samopoczucie naszego podopiecznego. 

Choroba Parkinsona dotyka 0,5% całej populacji i 2% ludzi powyżej 80 roku życia. Jakie wyzwania stawia przed chorymi oraz ich bliskimi? Jak poradzić sobie z problemami napotykanymi w trudnej codzienności chorych na Parkinsona?

14. listopada obchodzimy Światowy Dzień Seniora oraz Światowy Dzień Cukrzycy. Takie święta, jak Światowy Dzień Seniora mają na celu zwrócenie uwagi na problemy osób starszych,  na które seniorzy są skazani na co dzień oraz na bariery, które stają na ich drodze. Są to bariery sprawnościowe oraz zdrowotne, a także wykluczenie z wielu dziedzin naszego życia. Dzięki Światowemu Dniu Cukrzycy, rozpowszechnia się wiedzę o tej chorobie, profilaktyce, rozpoznawaniu oraz leczeniu. My postanowiliśmy przybliżyć, jak opiekować się podopiecznym, który choruje na cukrzycę oraz jak rozpoznać u seniora pierwsze jej objawy.    

Osoby w podeszłym wieku mają bardzo różne przyzwyczajenia, problemy zdrowotne oraz upodobania. Z tego względu bardzo trudne jest opracowanie jednoznacznych, uniwersalnych zaleceń dotyczących polecanej diety dla osób starszych. Dieta musi być dopasowana pod względem smakowym, zwyczajowym i zdrowotnym dla konkretnej osoby. Istnieją jednak pewne wytyczne, których należy przestrzegać aby wyjść naprzeciw starzeniu się organizmu.

Zasady rekrutacji

Proces rekrutacyjny nie jest skomplikowany. Po pomyślnym przebiegu rozmowy telefonicznej oraz weryfikacji umiejętności językowych, przygotowujemy kwestionariusz osobowy kandydata, który przedstawimy rodzinie Niemczech zainteresowanej pozyskaniem opiekunki lub opiekuna.