Aktualności

Najnowsze informacje i wydarzenia

Depresja często występuje u osób w starszym wieku, należy jednak bezwzględnie pamiętać, że nie jest ona naturalnym efektem starzenia się organizmu. Jest to choroba, którą można i trzeba leczyć. Objawy depresji świadczą o tym, że coś złego dzieje się w ludzkim organizmie. Skąd bierze się depresja? Jakie ma objawy? Co my, opiekunowie, możemy zrobić dla osoby starszej cierpiącej na depresję?

W Polsce 11 listopada świętujemy Dzień Niepodległości. Dlatego też, mimo że większość z nas wie, że tego dnia są imieniny Marcina, nie są popularne obchody dnia Świętego Marcina. W czasach staropolskich było to uroczyście obchodzone święto, zwłaszcza na wsiach, bo święty patronował żołnierzom, biedakom, pijakom, a także opiekował się jesiennymi zapasami. W Niemczech i Austrii jest to do dziś nadal dość popularne święto- Martinstag. Co robi się z okazji tego dnia? Jak w Niemczech tradycyjnie obchodzi się dzień Świętego Marcina?

Jesień jest porą roku, która przez jednych uważana jest za najpiękniejszą- dzięki dywanom z wielokolorowych liści i przedzierającemu się zza gałęzi słońcu. Jest to jednak także pora roku uznawana przez wielu za najbardziej melancholijną, apatyczną, a nawet smutną. Bardzo często można zauważyć u siebie spadek aktywności, gorsze samopoczucie i osłabienie. Jak nie dać się jesiennej chandrze? Zapraszamy do lektury!

Wszystkich Świętych, które wypada 1. listopada, jest świętem mającym na celu uczczenie naszych zmarłych bliskich. W jaki sposób ten smutny, dla wielu osób dzień, obchodzą nasi zachodni sąsiedzi? Zapraszamy do lektury.

W naszej opiekuńczej codzienności możemy spotkać się z podopiecznymi, którzy mają inne niż my nawyki żywieniowe. Osoby na diecie wegetariańskiej mogą znaleźć się z różnych przyczyn- najczęściej z powodów światopoglądowych lub zdrowotnych. Jak sobie z tym poradzić? Jak zapewnić podopiecznemu, który nie spożywa mięsa, odpowiednie składniki odżywcze oraz jak sprawić, by nuda nie zagościła w naszej kuchni? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Osoby chore na Alzheimera cierpią na zaburzenia pamięci, tracą stopniowo zdolność do nabywania nowych informacji oraz do odtwarzania już nabytych. Osoby w początkowym stadium choroby zapominają słów, przestają również rozpoznawać osoby w dalszym otoczeniu. Późniejsze fazy choroby niosą za sobą trudności w nazywaniu przedmiotów, posługiwaniu się sztućcami czy pisaniu. 

W opiece nad osobami starszymi musimy zmagać się nie tylko z chorobami, higieną i dbaniem o gospodarstwo domowe. Bardzo ważne dla naszego podopiecznego jest także dbanie o jego samopoczucie, które ma bezpośredni wpływ na jego zachowanie. Jakie rozrywki możemy zaoferować seniorowi? W jaki sposób nawiązać z nim dobrą relację?

Zespół stresu opiekuna to przypadłość bardzo poważna, a zarazem bardzo powszechna. Dotyczy osób, które sprawują długotrwale opiekę nad osobami niesamodzielnymi, co oznacza, że jest to ważne zagadnienie dla opiekunek osób starszych. Należy pamiętać, że opiekując się kimś, nie wolno zaniedbywać siebie i nie wolno bagatelizować negatywnych zmian, które w nas zachodzą. Czym jest zespół stresu opiekuna, jakie czynniki go wywołują, jak sobie z nimi radzić i jak jemu zapobiegać? O tym wszystkim dowiecie się z poniższego artykułu.

  • Wyjedź z nami na Święta

    Wyjedź z nami na Święta

    Wysokie premie finansowe czekają

  • 1
  • 2
  • 3

Zasady rekrutacji

Proces rekrutacyjny nie jest skomplikowany. Po pomyślnym przebiegu rozmowy telefonicznej oraz weryfikacji umiejętności językowych, przygotowujemy kwestionariusz osobowy kandydata, który przedstawimy rodzinie Niemczech zainteresowanej pozyskaniem opiekunki lub opiekuna.