Aktualności

Najnowsze informacje i wydarzenia

W naszej opiekuńczej codzienności możemy spotkać się z podopiecznymi, którzy mają inne niż my nawyki żywieniowe. Osoby na diecie wegetariańskiej mogą znaleźć się z różnych przyczyn- najczęściej z powodów światopoglądowych lub zdrowotnych. Jak sobie z tym poradzić? Jak zapewnić podopiecznemu, który nie spożywa mięsa, odpowiednie składniki odżywcze oraz jak sprawić, by nuda nie zagościła w naszej kuchni? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Osoby chore na Alzheimera cierpią na zaburzenia pamięci, tracą stopniowo zdolność do nabywania nowych informacji oraz do odtwarzania już nabytych. Osoby w początkowym stadium choroby zapominają słów, przestają również rozpoznawać osoby w dalszym otoczeniu. Późniejsze fazy choroby niosą za sobą trudności w nazywaniu przedmiotów, posługiwaniu się sztućcami czy pisaniu. 

W opiece nad osobami starszymi musimy zmagać się nie tylko z chorobami, higieną i dbaniem o gospodarstwo domowe. Bardzo ważne dla naszego podopiecznego jest także dbanie o jego samopoczucie, które ma bezpośredni wpływ na jego zachowanie. Jakie rozrywki możemy zaoferować seniorowi? W jaki sposób nawiązać z nim dobrą relację?

Zespół stresu opiekuna to przypadłość bardzo poważna, a zarazem bardzo powszechna. Dotyczy osób, które sprawują długotrwale opiekę nad osobami niesamodzielnymi, co oznacza, że jest to ważne zagadnienie dla opiekunek osób starszych. Należy pamiętać, że opiekując się kimś, nie wolno zaniedbywać siebie i nie wolno bagatelizować negatywnych zmian, które w nas zachodzą. Czym jest zespół stresu opiekuna, jakie czynniki go wywołują, jak sobie z nimi radzić i jak jemu zapobiegać? O tym wszystkim dowiecie się z poniższego artykułu.

Upały są zmorą każdego lata. Pomimo wielu deszczowych bądź chmurnych dni jesteśmy zaskakiwani także mocnym słońcem. Należy pamiętać, że osoby starsze nie mają tak sprawnych mechanizmów obronnych przed upałem i duchotą jak osoby młodsze i niektóre warunki znośne dla nas, nie są takie dla nich. Szczególnie narażone są osoby z nadwagą oraz schorzeniami serca i układu krążenia, a także cukrzycą. Jak sobie radzić z upałami? Jak zapewnić podopiecznemu bezpieczeństwo w trudnych warunkach? Zapraszamy do lektury naszego nowego artykułu.

W pracy opiekunki osoby starszej utrzymywanie poprawnych relacji z rodziną podopiecznego to konieczność. Codziennie podejmowanych jest ogrom decyzji, od tych najmniejszych po te naprawdę ważne. Konflikty są nieuniknione. Jak pogodzić różnicę zdań, a w przypadku eskalacji konfliktu odbudować poprawne relacje z rodziną naszego podopiecznego?

Rehabilitacja i aktywizacja osób starszych to pojęcia, które warto poznać, ponieważ są nie tylko ważnym elementem podnoszenia jakości życia podopiecznego, ale także dzięki ich wdrożeniu współpraca z podopiecznym staje się dla opiekunki bardziej komfortowa. Rehabilitacja osób starszych powinna być wieloakspektowa i wszechstronna, ponieważ dzięki regularnej aktywności możliwe jest zatrzymanie lub spowolnienie niektórych zmian zachodzących w organizmie seniora. Regularne ćwiczenia mają również zbawienny wpływ na samopoczucie naszego podopiecznego. 

Choroba Parkinsona dotyka 0,5% całej populacji i 2% ludzi powyżej 80 roku życia. Jakie wyzwania stawia przed chorymi oraz ich bliskimi? Jak poradzić sobie z problemami napotykanymi w trudnej codzienności chorych na Parkinsona?

Zasady rekrutacji

Proces rekrutacyjny nie jest skomplikowany. Po pomyślnym przebiegu rozmowy telefonicznej oraz weryfikacji umiejętności językowych, przygotowujemy kwestionariusz osobowy kandydata, który przedstawimy rodzinie Niemczech zainteresowanej pozyskaniem opiekunki lub opiekuna.