Aktualności

Najnowsze informacje i wydarzenia

Dolegliwości kręgosłupa dotyczą 60% osób w podeszłym wieku. Powodują je: naturalna eksploatacja osi naszego ciała i siedzący tryb życia. Szczególnie narażone są osoby otyłe, mężczyźni pracujący fizycznie w przeszłości, ofiary wypadków komunikacyjnych oraz osoby starsze.

Depresja często występuje u osób w starszym wieku, należy jednak bezwzględnie pamiętać, że nie jest ona naturalnym efektem starzenia się organizmu. Jest to choroba, którą można i trzeba leczyć. Objawy depresji świadczą o tym, że coś złego dzieje się w ludzkim organizmie. Skąd bierze się depresja? Jakie ma objawy? Co my, opiekunowie, możemy zrobić dla osoby starszej cierpiącej na depresję?

W Polsce 11 listopada świętujemy Dzień Niepodległości. Dlatego też, mimo że większość z nas wie, że tego dnia są imieniny Marcina, nie są popularne obchody dnia Świętego Marcina. W czasach staropolskich było to uroczyście obchodzone święto, zwłaszcza na wsiach, bo święty patronował żołnierzom, biedakom, pijakom, a także opiekował się jesiennymi zapasami. W Niemczech i Austrii jest to do dziś nadal dość popularne święto- Martinstag. Co robi się z okazji tego dnia? Jak w Niemczech tradycyjnie obchodzi się dzień Świętego Marcina?

Jesień jest porą roku, która przez jednych uważana jest za najpiękniejszą- dzięki dywanom z wielokolorowych liści i przedzierającemu się zza gałęzi słońcu. Jest to jednak także pora roku uznawana przez wielu za najbardziej melancholijną, apatyczną, a nawet smutną. Bardzo często można zauważyć u siebie spadek aktywności, gorsze samopoczucie i osłabienie. Jak nie dać się jesiennej chandrze? Zapraszamy do lektury!

Wszystkich Świętych, które wypada 1. listopada, jest świętem mającym na celu uczczenie naszych zmarłych bliskich. W jaki sposób ten smutny, dla wielu osób dzień, obchodzą nasi zachodni sąsiedzi? Zapraszamy do lektury.

W naszej opiekuńczej codzienności możemy spotkać się z podopiecznymi, którzy mają inne niż my nawyki żywieniowe. Osoby na diecie wegetariańskiej mogą znaleźć się z różnych przyczyn- najczęściej z powodów światopoglądowych lub zdrowotnych. Jak sobie z tym poradzić? Jak zapewnić podopiecznemu, który nie spożywa mięsa, odpowiednie składniki odżywcze oraz jak sprawić, by nuda nie zagościła w naszej kuchni? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Osoby chore na Alzheimera cierpią na zaburzenia pamięci, tracą stopniowo zdolność do nabywania nowych informacji oraz do odtwarzania już nabytych. Osoby w początkowym stadium choroby zapominają słów, przestają również rozpoznawać osoby w dalszym otoczeniu. Późniejsze fazy choroby niosą za sobą trudności w nazywaniu przedmiotów, posługiwaniu się sztućcami czy pisaniu. 

W opiece nad osobami starszymi musimy zmagać się nie tylko z chorobami, higieną i dbaniem o gospodarstwo domowe. Bardzo ważne dla naszego podopiecznego jest także dbanie o jego samopoczucie, które ma bezpośredni wpływ na jego zachowanie. Jakie rozrywki możemy zaoferować seniorowi? W jaki sposób nawiązać z nim dobrą relację?

  • Poleć nam swoją koleżankę

    Poleć nam swoją koleżankę

    odbierz 400zł premii!

  • 1
  • 2

Zasady rekrutacji

Proces rekrutacyjny nie jest skomplikowany. Po pomyślnym przebiegu rozmowy telefonicznej oraz weryfikacji umiejętności językowych, przygotowujemy kwestionariusz osobowy kandydata, który przedstawimy rodzinie Niemczech zainteresowanej pozyskaniem opiekunki lub opiekuna.